Střelecké hody a dvě vítězství dorostů - Lokomotiva Vršovice

• minižáci:
  • Muži B:

Střelecké hody a dvě vítězství dorostů

Přidáno 2019-10-25 autor   |   kategorie Starší dorostenci

Konfrontace se soupeřem z Pardubic vyšla pro naše dorostenecké týmy skvěle. Mladší dorostenci v přestřelce získali další dva body a usadili se v popředí tabulky. Starší dorostenci svého soupeře jasně přehráli, nasázeli mu 40 branek a podruhé v sezóně se radovali z vítězství. Nyní mají týmy volno a následně zajíždějí na hřiště soupeřů z Mělníka a Dolní Cerekve.

Mladší dorostenci

Podle předpokladů byli naši hráči favoritem, ovšem jako by jim tento fakt svazoval nohy a ruce. Zatímco v útoku si počínali suverénně a neomylně proměňovali své šance, v obraně kupili chybu za chybou, čímž bylo utkání po celou dobu vyrovnané.

V první půli si naši hráči díky brankářům udržovali dvou až čtyřbrankové vedení, ale nedařilo se jim soupeři odskočit. Po poločasové přestávce se očekávalo, že hráči tradičně obrannou hru zpřesní, ale nestalo se tak. Soupeř trpělivou hrou v útoku, díky které se vždy dostal do jasné příležitosti, deptal naše hráče. Ti znervózněli a po laciných chybách v útoku dovolili soupeři několikrát vyrovnat.

Důležité ovšem bylo, že hráči nedovolili jít soupeři do vedení a vždy na vývoj zareagovali brankou a tak se v konečném výsledku mohli radovat z vítězství o dvě branky.

Střelecky tým táhli tradičně Kvído Jakubů, Jan Frühauf a David Němec. Za zmínku patří debut staršího žáka Dmytra Dimtriieva, který se ve svém prvním utkání za dorost zapsal do střelecké listiny čtyřmi brankami. Za obranou činnost ovšem si nezaslouží pochvalu nikdo! Chudáci brankáři se mohli přetrhnout, aby průchodnou obrannou pomohli týmu k vítězství.

HC Lokomotiva Vršovice - HK Pardubice 36:34 (20:16)

Branky a sestava zde.

Komentář trenéra Erika Markoviče:

„Spokojenost panuje pouze z vítězství, ovšem výkon, který jsme předvedli především v obranné hře, nebyl dobrý. Již od začátku víme, že obrana je naší slabou stránkou a v trénincích se jí teď opravdu hodně věnujeme. Trénink obrany není pro hráče zábavný, ale je nezbytný pro úspěch družstva. Hráči to musí pochopit a přistoupit k tomu maximálně zodpovědně. Obrana vyžaduje odhodlání, osobní odvahu, ale také odpovědnost. Jen správným přístupem hráčů k tréninku se můžeme zlepšovat a já věřím, že to hráči na základě tohoto utkání pochopili.“

Starší dorostenci

Starší dorostenci po sérii dvou proher s týmy na naší úrovni chtěli před vlastními fanoušky ukázat, že rozhodně nepatří do spodní části tabulky. K utkání se stejně starými hráči Pardubic vstoupili velmi koncentrovaně a odhodlaně.

Díky své energii začali ihned od začátku utkání diktovat tempo a vývoj hry. Pestrou hrou v útoku se snadno dostávali do střeleckých příležitostí, které proměňovali. I obranná hra tentokráte snesla přísná měřítka, když především střední obránci Kaisler a Příbramský pracovali oproti minulým utkáním skvěle a nedovolovali soupeři zakončovat z nejnebezpečnějších prostorů.

Do poločasu si hráči vybudovali šestibrankový náskok, který v druhé půli postupně rostl až se zastavil na skóre 40:27. Právě vstup do druhé půle byl velmi důležitý a impozantní. Hráči se prostřednictvím obloukových náběhů dostávali do výhodných střeleckých pozic a na branku soupeře rychle reagovali brankou z rychlého útoku, čímž nedopustili, aby se soupeř nadechl k nějakému zvratu. Hráči si v utkání vedli skvěle a naprosto zaslouženě dovedli utkání do vítězného konce.

Zřejmě i postupné vyprazdňování marodky sebou nese zlepšení výkonu. Sice týmu nadále schází střelec Štěpán Brabec, zraněný Šimon Vaněk a hbitý Lukáš Zahradník, ale ostatní již začínají pravidelně trénovat a je to znát. Kromě brankařů se všichni hráči zapsali do střelecké listiny. Skvělý výkon předvedl Jakub Příbramský, který se zlepšuje zápas od zápasu. Velmi dobře zahrál také Jakub Roubíček, který se začíná sžívat s týmem. Po delším tréninkovém výpadku se opět do formy dostává Matěj Tůma.

HC Lokomotiva Vršovice – HK Pardubice 40:27 (17:11)